Naukowe Podejście do Marketingu

Osiągnięcie sukcesu marketingowego

sukces Sukces marketingowy przedsiębiorstwa, to przede wszystkim pojęcie powstałe na potrzeby określenia sytuacji, w której promocja i odpowiednia kreacja produktu, stoją na możliwie najwyższym poziomie. Sytuacja to przede wszystkim stan, w którym nowy produkt, został stworzony tak, iż perfekcyjnie odzwierciedla potrzeby grupy odbiorców, dla której został stworzony, zaś jego promocja, idealnie utrafiła w sedno sprawy, przez co też, wszyscy potencjalni nabywcy, są automatycznie zainteresowani pozyskaniem naszego, nowego produktu.

Należy tutaj także wziąć pod uwagę zarówno koszty produkcji, oraz promocji, w połączeniu z zyskami płynącymi ze sprzedaży, bowiem jakby nie spojrzeć na prowadzenie przedsiębiorstwa, to jednak zyskowność działalności jest elementem podstawowym.

Poprzez sprawne i umiejętne zastosowanie psychologii marketingu, można wpływać na zwiększanie sprzedaży, a przez to też, na wymiar sukcesu marketingowego, który przecież w przypadku każdego poszczególnego przedsiębiorstwa będzie różny. Dla jednych przedsiębiorców, sukcesem będzie nawet kilkuprocentowy zysk, przy czym zaś dla innych, w zależności od potrzeb i aspiracji, nawet pięćdziesiąt procent zysku może się okazać niewystarczające.

Jednym słowem, należy tutaj stwierdzić, iż osiąganie sukcesu marketingowego przedsiębiorstwa, to przede wszystkim działania mające na celu zwiększanie przychodów przedsiębiorstwa, jak również budowa rozpoznawalności marki, co jest przecież zyskiem stałym, nieograniczonym tylko do jednego produktu. Przykładem mogą tutaj być chociażby firmy takie NIKE, które już dawno wypracowały sobie dobrą markę, przez co też, każdy nowy produkt, już na starcie ma w połowie zapewniony sukces, właśnie przez wzgląd na rozpoznawalność marki, i zaufanie klientów do niej. Przez to też, przedsiębiorstwa, które posiadają wypracowaną markę, renomę, z reguły o wiele łatwiej osiągają sukces marketingowy w przypadku wszystkich, kolejnych swoich produktów.